Nawigacja

 • Czy ortografię można oswoić?

      Ilu uczniów, tyle odpowiedzi. W Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie od dwóch lat o zaszczytny tytuł „TYGRYSA ORTOGRAII GIMINY JABŁONNA” walczą uczniowie obu gimnazjów.

      Aby zakwalifikować się do etapu gminnego, należy przejść przez sito konkursowe – I etap klasowy i II etap szkolny. Do etapu szkolnego, który odbył się 29 maja 2017r., dostało się 13 uczniów. Tematem dyktanda były przygotowania Halinki do randki z Hubertem. O randze trudności świadczy fakt, że do następnego etapu zakwalifikowało się tylko 3 uczniów: Izabela Zaborek z klasy III, Wojciech Cioczek i Izabela Tyniec z klasy I.

      2 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie z Piotrkowa i Jabłonny przystąpili do rywalizacji. Dyktando przygotował Pan Wójt Gminy Jabłonna. Historia o dwu przyjaciółkach wybierających się na wakacje zawierała ponad 100 trudności ortograficznych. Wśród perełek językowych znalazły się: żorżeta, żakard, drapieżca, kędzierzawy, rzewny i bransoletka oraz czyhać, czmychać i chart.

      Uczniowie poradzili sobie nadspodziewanie dobrze. Wśród nagrodzonych, modnymi obecnie grami planszowymi,  znaleźli się:

  Gabrysia Szafranek - 1 miejsce

  Iza Zaborek, Bartek Poleszak  - 2 miejsce

  Iza Tyniec – 3 miejsce

      Pozostali uczniowie z naszej szkoły i z Jabłonny otrzymali również upominki i dyplomy. Pani dyrektor Stanisława Kozłowska i Pan Wójt Marcin Pastuszak wręczyli podziękowania nauczycielkom języka polskiego: paniom E.Bork, A.Brzozowskiej i J.Korbaś.

      Dzisiaj już możemy stwierdzić, że szóstka gimnazjalistów z Gminy Jabłonna to tygrysy i tygrysiątka, które ortografię jednak lubią najbardziej.

  Jolanta Korbaś

 • KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE GMINNYM - III EDYCJA - ROK SZKOLNY 2016/2017

      Nasze gimnazjum wzięło udział w Gminnym Konkursie wiedzy o Samorządzie Gminnym. Konkurs był zorganizowany przez Wójta Gminy Jabłonna z okazji 27 – lecia istnienia samorządu gminnego. Celem było rozpowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz lokalnym i regionalnym życiu społecznym.  Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym (16 maja) i gminnym (23 maja 2017). Do etapu gminnego zakwalifikowało się czworo uczniów z klas III. Nasze uczennice zdobyły następujące miejsca:

    I – Olga Rudzka

  II – Izabela Zaborek

   III – Klaudia Mazurek

  Serdecznie gratulujemy.

  Anna Wróbel

 • "Ortografia to coś, co Tygrysy lubią najbardziej"

     Dnia 2 czerwca 2017r. o godzinie 9.00 w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie odbędzie się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

     Spodziewamy się, że zainteresowani uczniowie chętnie przystąpią do rywalizacji o zaszczytny tytuł "Tygrysa Ortografii Gminy Jabłonna".

     Honorowym patronatem nasz konkurs objął Pan Wójt Gminy Jabłonna. 

  Jolanta Korbaś

 • ORTOGRAFIA - PASJĄ?

      A jednak. To nieprawda, że wszystko jedno; że błąd ortograficzny to nie koniec świata, że słowników ortograficznych już nie posiadamy w domach - takie myślenie jest BŁĘDEM!

  Setki młodych ludzi każdego roku pisze dyktanda. Gimnazjaliści wykazują się wiedzą, intuicją, dbałością o estetykę pisemnego przekazu.

  W tym roku naszą szkołę w kuratoryjnym konkursie ortograficznym reprezentowała Izabela Zaborek - uczennica klasy III. Mnóstwo godzin poświęciła na przychodzenie na zajęcia dodatkowe, na studiowanie słownika ortograficznego, na opanowanie reguł i wyjątków - i odniosła SUKCES - została finalistką etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!

  Iza nie tylko dostarczyła rówieśnikom i nauczycielom powodu do dumy, ale też zaraziła pasją do ortografii - już kilkadziesiąt osób zgłosiło się do szkolnego konkursu "Tygrys ortografii". Może niebawem usłyszymy o naszym uczniu - zwycięzcy ogólnopolskiego dyktanda?

                                                                                                               Agnieszka Brzozowska

 • Sukces Rafała w OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

     23 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

  Sukces Rafała w OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. - Obrazek 1

    Uczeń Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie - laureat eliminacji gminnych - Rafał Zaborek zajął  III miejsce w swojej grupie wiekowej.

     Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

     Sukces naszego wychowanka tym większy, że materiał do opanowania był trudny i obszerny, a liczba gotowych wygrać konkurs przekraczała kilkunastu z całego powiatu.

  Iwona Adamska-Staniak

 • Gminny etap OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" rozstrzygnięty

    7 marca 2017r. w Jabłonnie odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

    Celem turnieju jest  rozpowszechnienie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego, postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

  Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I - Ewelina Niedźwiadek, Iga Woźnica i Rafał Zaborek.  

  Po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniono finalistów, wśród  których znaleźli się: Rafał zajmując I miejsce i Iga - II miejsce.

  Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała Pani Wójt Gminy Jabłonna.

  Zwycięzca turnieju Rafał Zaborek awansował do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 marca w Lublinie.

  Gratulujemy!

  Iwona Adamska-Staniak

 • POKONAJMY NOWOTWORY KRWI Z DKMS

   Co 35 sekund ktoś na świecie słyszy diagnozę nowotwór krwi. Te choroby nie omijają nikogo, zachorować może każdy. Każdy może też pomóc, bo lekarstwo i tę super moc ratowania życia mamy w sobie! Jak pomóc?
  Rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku! Podjęliśmy wyzwanie.

  POKONAJMY  NOWOTWORY  KRWI  Z DKMS - Obrazek 1

  8 lutego 2017 r. na terenie Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku w Piotrkowie”. Pomysł akcji zrodził się spontanicznie – nauczyciele gimnazjum postanowili zorganizować całą rejestrację w szkole. Współpracę z Fundacją DKMS podjęła już kilka lat temu pani Joanna Grzegorczyk zostając dawcą. Zajęła się formalnościami i koordynowała działaniami. Młodzież rozwiesiła plakaty i zaprosiła rodziców, nauczyciele odbyli odpowiednie szkolenie i zostali wolontariuszami. O Dniu Dawcy poinformowali mieszkańców także księża z zaprzyjaźnionych parafii, którym w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować. Dziękujemy ks. Adamowi Sołtysiakowi, ks. Adamowi Gilowi i ks. Mirosławowi Flakowi za wsparcie.

   Akcja ruszyła. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogły tego dnia bezpłatnie zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Trwało to zaledwie kilkanaście minut, polegało na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej policzka. Ze strony zdrowego człowieka to niewielkie poświecenie, ale dla kogoś nieuleczalnie chorego to szansa na wyzdrowienie.

  Nasza pomoc to zapewne kropelka w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję, że młodzież zrozumiała ideę i za kilka lat sama zaangażuje się w ratowanie czyjegoś życia.

  Anna Wróbel

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU GIMNAZJALISTÓW Z PIOTRKOWA

  22 września 2016 r. uczniowie klas drugich Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie z wychowawczyniami Joanną Grzegorczyk i Anną Wróbel oraz z gościnnym udziałem Pani Dyrektor Stanisławy Kozłowskiej zwiedzili Lublin i zapoznali się ze znajdującymi w nim zabytkami. Wycieczka była pierwszym etapem projektu edukacyjnego – „Szlakiem zabytków Lublina”. Młodzież zainteresowała się naszym miastem – świadkiem ważnych wydarzeń historycznych. Uczniowie już w czerwcu podzielili się na grupy i wybrali zabytki. Wcielili się w rolę przewodników, oprowadzili i barwnie przedstawili historię wybranego miejsca. Szlak naszej wycieczki prowadził od Wzgórza Zamkowego, przez Stare Miasto do zabytkowej nekropolii przy ulicy Lipowej i szkoły im. Augusta i Juliusza Vetterów.

  Drugim etapem projektu było przygotowanie prezentacji multimedialnej i zorganizowanie pokazu dla młodszych kolegów. Do akcji przystąpili uczniowie z grupy technicznej – dokonali obróbki zdjęć, opatrzyli komentarzami i zredagowali notatki do slajdów. Końcowym efektem było zaprezentowanie swojej pracy na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się 21 grudnia.  

  W odczuciu gimnazjalistów Lublin okazał się miastem na miarę człowieka. Dostatecznie dużym, by można się w nim skryć i dostatecznie małym, by można się odnaleźć. Przy realizacji tego projektu poznali oprócz miasta także swoje możliwości i umiejętności. Zapewne wielu rzeczy się również nauczyli. To były miłe chwile, przyjemny wypoczynek i rzetelna wiedza młodych – zdolnych.

  Anna Wróbel   

 • POKONAJMY NOWOTWORY KRWI

  SZANOWNI PAŃSTWO,

  8 lutego 2017 r., w godzinach 15.00 – 18.00 na terenie Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku w Piotrkowie”. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogą tego dnia bezpłatnie zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej policzka.

  Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bycia dawcą na stronie internetowej Fundacji DKMS (dkms.pl). Może właśnie Ty uratujesz czyjeś życie poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.

  Wolontariusze

 • Narodziło nam się Dzieciątko!

      20 grudnia 2016 roku w zimowej, niecodziennej scenerii – wśród świerków, puszystych, białych gwiazd, zadziwionych aniołów i pyskatych diabłów – doszło po raz kolejny do cudu, do narodzin Dzieciątka.

    Trzydziestu sześciu aktorów wystąpiło w barwnym jasełkowym przedstawieniu – w tym roku młodzież gimnazjalna z Piotrkowa zaprosiła do współpracy młodszych kolegów ze szkoły podstawowej.

     I powstało widowisko pełne szelestu skrzydeł anielskich, dowcipnych kwestii zagubionych w świecie diabłów i zapracowanych ludzi – policjanta, wójta, nauczyciela, murarza, lekarki i taksówkarza oraz uczniów – którzy na chwilę, będąc uczestnikami niezwykłego wydarzenia, zatrzymali się, zadumali i śpieszyli z pomocą Świętej Rodzinie. A ta, widząc poruszenie i zainteresowanie  gości Betlejemskiej Stajenki, ze skromnością i wdzięcznością przyjmowała dobre słowo i pomoc.

      Spektakl został przygotowany przez grupę teatralną pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Korbaś, Danuty Grudzień i Grzegorza Dudziaka. Z pewnością licznie przybyli widzowie: uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz młodzi artyści, dali się ponieść tkliwemu nastrojowi i ciepłu Betlejemskiej Historii.

  Jolanta Korbaś

  Narodziło nam się Dzieciątko! - Obrazek 1

   Narodziło nam się Dzieciątko! - Obrazek 2Narodziło nam się Dzieciątko! - Obrazek 3   Narodziło nam się Dzieciątko! - Obrazek 4

 • Kolędowanie w Skrzynicach

      W dniu 18 grudnia 2016 roku odbył się IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Remizie Strażackiej w Skrzynicach połączony z występami dzieci i młodzieży. Uczennice Gimnazjum Publicznego  w Piotrkowie: Klaudia Gustaw, Julia Piskorek oraz grupa w składzie - Katarzyna Sulowska, Iwona Kotuła, Aleksandra Kalicka, Iga Woźnica, Izabela Tyniec, Andżelika Rorat i Agata Sawicka zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Piękne kolędy i pastorałki wprowadziły obecnych we wspaniały świąteczny nastrój. 

  Beata Wilkołazka

  Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 1 Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 2 Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 3Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 4 Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 5Kolędowanie w Skrzynicach - Obrazek 6 

 • Uroczyste podsumowanie projektu o tolerancji w Lublinie

    Uroczyste podsumowanie projektu o tolerancji w Lublinie - Obrazek 1

      Dnia 16 grudnia 2016 w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez naszą szkołę wspólnie z Fundacją Tysiąca Kroków projektu: „ Aktywni na rzecz tolerancji”.  

     4- osobowa grupa przedstawicieli Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie, pod kierownictwem pań : Elżbiety Pasiecznej i Weroniki Czerniak, przygotowała pokaz slajdów, w którym zaprezentowano efekty projektu. Grupa projektowa uczniów z klasy I zorganizowała warsztaty o tolerancji dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej oraz wystawę plakatów dotyczących tolerancyjnych postaw w codziennym życiu. Uczniowie w podziękowaniu za podjęte działania  otrzymali słodkie upominki i dyplomy a szkoła nagrodę rzeczową- zestaw sprzętu nagłaśniającego. 

   

  Weronika Czerniak

  Uroczyste podsumowanie projektu o tolerancji w Lublinie - Obrazek 2

 • Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”.

      Dnia 1 grudnia 2016 r. w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie odbył się finał realizowanego od września wspólnie z Fundacją Tysiąca Kroków projektu z cyklu Aktywna Młodzież na rzecz społeczności lokalnej. Tematem tegorocznej edycji była tolerancja.

                                                      Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”. - Obrazek 1

      15-osobowa grupa uczniów klasy I, pod czujnym okiem pań Elżbiety Pasiecznej i Weroniki Czerniak, przygotowała warsztaty o tolerancji dla  kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej. Motywem przewodnik warsztatów było hasło "Mosty łączą, mury dzielą, czyli słów kilka o tolerancji". Pierwszym zadaniem, z jakim zmierzyli się szóstoklasiści, był konkurs wiedzy o tolerancji. Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny, obejrzeli przygotowany na tę okazję, krótki filmik o tolerancji. Na jego podstawie odpowiadali na pytania dotyczące treści tam zawartych. Pytania zebrane zostały w formie multimedialnego quizu, posegregowano je według stopnia trudności. Nagrodą za każdą poprawną odpowiedź była właściwa dla pytania liczba mandarynek. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a przedstawiciele poszczególnych drużyn nie poddawali się tak łatwo. Zacięcie walczyli o zdrowe przekąski dla wszystkich członków zespołu. Śmiechom  podczas konkursowego turnieju nie było końca. W przerwie między zmaganiami konkursowymi, dla walecznych drużyn przygotowano słodko-owocowy poczęstunek. Podczas drugiej godziny warsztatów uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczne. Podzieleni na 4 zespoły, tworzyli artystyczne plakaty dotyczące treści zawartych w temacie projektu. I tak powstały barwne postery z puzzli w kształcie serca, arcydzieło malarskie w technice kolażu oraz mistrzowski portret osoby tolerancyjnej wykonany za pomocą suchych pasteli. Wszystkie te dzieła podziwiać można na korytarzu naszej szkoły, zostały bowiem wyeksponowane na tablicach, wraz z nazwiskami ich twórców. W przyjemnej atmosferze zabawy uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat tolerancyjnych postaw i odpowiedzieli na podstawowe pytanie dotyczące tego, dlaczego warto być​ tolerancyjnym dla innych. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!

  Weronika Czerniak

  Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”. - Obrazek 2    Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”. - Obrazek 3Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”. - Obrazek 4    Finał projektu „ Aktywni na rzecz tolerancji”. - Obrazek 5

 • Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie

     Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 1 Zaczęło się od maila księdza Jarosława Wiśniewskiego, który od 25 lat pracuje na misjach w różnych krajach, a ostatnie 2 lata w dalekiej Papui na Pacyfiku. Misjonarz prosił w nim o wsparcie akcji zbierania podarków dla dzieci z tych najuboższych państw. Dzieci w krajach misyjnych najczęściej nie wiedzą co to są zabawki, a jeśli nawet wiedzą to ich nie posiadają. Podobnie jest też z ubraniami i przyborami szkolnymi. Bieda sprawia, że takie rzeczy schodzą na dalszy plan, zaś konieczne są żywność i leki. W tej sytuacji nie mogliśmy zignorować apelu księdza Jarka.                                                            

      Koordynatorem akcji została pani Joanna Grzegorczyk, która od lat organizuje w naszym gimnazjum różnego rodzaju zbiórki charytatywne. Uczniowie przynieśli zabawki, ubrania, przybory szkolne, zeszyty i gry edukacyjne. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, a młodzi darczyńcy stanęli na wysokości zadania – swoim zabawkom dali drugie życie, a dzieciakom sprawili ogromną radość. Czas również szczególny, zbliżające się Boże Narodzenie  i kończący się Rok Miłosierdzia, to zobowiązuje i motywuje do dzielenia się tym co mamy. Akcje takie jak ta to cenna lekcja dla naszej młodzieży, która uczy się empatii i dobroci. Z tego miejsca należą się także podziękowania dla pani Ewy Głowackiej - właścicielki firmy TEJ-2 i nauczycieli naszego gimnazjum, którzy wzięli na siebie koszty przesyłki do Papui.                                                                       

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim maluchom życzymy radosnego dzieciństwa – starszaki z Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie.

   Anna Wróbel

  Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 2 Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 3    Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 4     Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 5b   Mikołajkowy Przystanek – Gimnazjum w Piotrkowie - Obrazek 6

   

 • Święto Odzyskania Niepodległości

     17 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Elżbiety Pasiecznej. Po prezentacji umiejętności recytatorsko-wokalnych pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie.

  Życzymy Wam powodzenia i samych sukcesów.

  Święto Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1   

 • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Oficjalną nazwą tego święta jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r.

       Nieodłącznym elementem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole jest uroczysty apel corocznie przygotowywany przez uczniów. Uświetnieniem uroczystości, która odbyła się 17 października 2016 roku  była zabawna, ale jednocześnie pouczająca część artystyczna w wykonaniu uczniów klas II pod kierunkiem pani Anny Wróbel i pani Joanny Grzegorczyk. Całości charakteru nadała dekoracja wykonana przez uczniów oraz  prezentacja multimedialna.

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

 • Gminna Olimpiada Ekologiczna

      10 października w Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie odbył się finał II etapu Gminnej Olimpiady Ekologicznej Jabłonna-Krzczonów 2016.

      Drugie miejsce zajęła uczennica kl. III Izabela Zaborek. Iza otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy tego etapu zmagań wyjechali na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Były wśród nich nasze uczennice - Katarzyna Sulowska i Katarzyna Rapa.

  Elżbieta Pasieczna

   

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Zarządzenie  2/2016/2017

  Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie działając na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010( Dz. U. Nr 186 , poz.1245) w sprawie organizacji roku szkolnego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w sposób następujący :

            1.  2 listopada  2016 

            2.  19 kwietnia 2017  - egzamin gimnazjalny

            3.  20 kwietnia 2017  - egzamin gimnazjalny

            4.  21 kwietnia 2017 - egzamin  gimnazjalny

            5.  2 maja 2017

            6.  4 maja 2017

            7.  5 maja  2017

            8.  16 czerwca 2017

   

 • WYCIECZKA DO KOZIEGO GRODU

      22 września 2016 r. uczniowie klas drugich Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie z wychowawczyniami Joanną Grzegorczyk i Anną Wróbel oraz z gościnnym udziałem Pani Dyrektor Stanisławy Kozłowskiej zwiedzili Lublin i zapoznali się ze znajdującymi w nim zabytkami.

  Wycieczka była pierwszym etapem projektu edukacyjnego – „Szlakiem zabytków Lublina”. Młodzież zainteresowała się naszym miastem – świadkiem ważnych wydarzeń historycznych, z których najbardziej znanym jest zawarta między Rzeczpospolitą i Litwą unia. Miastem będącym przez ponad dwa wieki siedzibą Trybunału Koronnego, miejscem zamieszkania Sebastiana Klonowica, pobytu Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, króla Jana III Sobieskiego, Henryka Wieniawskiego i Józefa Czechowicza. Mieli okazję poznać bezpośrednio miejsca związane z tymi postaciami oraz obiekty, w których działy się doniosłe dla dziejów Polski wydarzenia. Uczniowie już w czerwcu podzielili się na grupy i wybrali zabytki. Wcielili się w rolę przewodników, oprowadzili i barwnie przedstawili historię wybranego miejsca. Szlak naszej wycieczki prowadził od Wzgórza Zamkowego, przez Stare Miasto do zabytkowej nekropolii przy ulicy Lipowej i szkoły im. Augusta i Juliusza Vetterów. W odczuciu gimnazjalistów Lublin okazał się miastem na miarę człowieka. Dostatecznie dużym, by można się w nim skryć i dostatecznie małym, by można się odnaleźć. To były miłe chwile, przyjemny wypoczynek i rzetelna wiedza młodych – zdolnych.

  Anna Wróbel  

 • Uczniowie GP w Piotrkowie odpoczywają

      Uczniowie GP w Piotrkowie odpoczywają - Obrazek 1

       23 września 2016 roku razem z naszymi kolegami i nauczycielami wybraliśmy się autokarem na południe Polski, aby odwiedzić największy park rozrywki w kraju- Energylandię w Zatorze. Zbiórka odbyła się o 5:00 przy budynku Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie. Po sprawdzeniu listy obecności i załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych, mogliśmy odjechać spod szkoły, nie mogąc doczekać się atrakcji. Podróż trwała ponad 6 godzin, jednak bardzo szybko nam one upłynęły. Gdy dojechaliśmy do Energylandii, otrzymaliśmy cenne wskazówki o danych obiektach, bilety wstępnu i mapki informacyjne o atrakcjach, z których mogliśmy skorzystać. Po przekroczeniu bramy do parku rozrywki, dostrzegliśmy że został on już udekorowany na zbliżające się święto Hallowen. Podczas spaceru można było dostrzec wielkie pająki, pajęczyny, uśmiechnięte dynie oraz inne, równie zaskakujące dekoracje.

  Z mapek wyczytaliśmy, że Energylandia podzielona jest na trzy strefy: ekstremalną, familijną i dziecięcą. Odważni od razu pobiegli w stronę arcytrudnych urządzeń, jakimi był Rollercoaster bądź Formuła 1. Mniej odważni udali się do strefy familijnej, żeby skorzystać z bezpieczniejszych rozrywek, takich jak „Energuś”. Osoby lubiące zabawy wodne udały się w kierunku rwącej rzeki lub spływu pontonem. Na zmęczonych atrakcjami czekały pyszne frytki i napoje, którymi mogliśmy zaspokoić głód przed opuszczeniem tego cudownego miasteczka. Po spędzeniu kilku fantastycznych godzin w Energylandii, wykończeni, ale uśmiechnięci, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Piotrkowa. Z nadmiaru wrażeń, których doświadczyliśmy tego dnia, bardzo szybko usnęliśmy w autokarze. Wszyscy zgodnie uważamy, że ta wycieczka była najlepszą spośród tych w naszym życiu! Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę w to miejsce.

  Patrycja Stachyra

  Uczennica kl.III

  Uczniowie GP w Piotrkowie odpoczywają - Obrazek 2Uczniowie GP w Piotrkowie odpoczywają - Obrazek 3

   

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Publiczne w Piotrkowie
  Piotrków I 105
  23-114 Jabłonna
  woj. lubelskie
 • (81) 561-35-01

Galeria zdjęć