Nawigacja

 • AKTYWNI NA RZECZ TOLERANCJI

      Gimnazjum Publiczne w Piotrkowie we współpracy z Fundacją Tysiąca Kroków przystępuje do realizacji projektu „ Aktywni  na rzecz  tolerancji”.

  Głównym celem zadania jest wzmocnienie aktywności obywatelskiej na rzecz tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji w społeczności lokalnej z terenu województwa lubelskiego w okresie 01.08.2016 – 31.12.2016. Grupa docelowa projektu to 75-u uczniów w wieku 13-19 lat z gimnazjum i szkół średnich. Jedną z grup projektowych jest 15-u uczniów naszego gimnazjum.

  Grupą pośrednią będą społeczności lokalne oraz  osoby, które zapoznają się ze stroną internetową projektu oraz stroną internetowa naszej szkoły.

  W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania:

  1. Promocja projektu – zakładka na stronie internetowej fundacji,

  2. Warsztaty dla młodzieży – trzydniowe warsztaty.

  3. Konkurs plastyczny na plakat antydyskryminacyjny – dla uczniów biorących udział w projekcie.

  4. Realizacja inicjatywy lokalnej na rzecz tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

  5. Dzień tolerancji.

  6. Konferencja promująca zrealizowane przez młodzież inicjatywy.

  Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

  Stanisława Kozłowska

 • AIESEC w naszym gimnazjum

      W dniach 5-9 września 2016  w naszej szkole zrealizowana została kolejna edycja projektu AIESEC. W tym roku gościliśmy dwoje studentów: Levaniego, który odkrył przed nami tajemnice urokliwych zakątków turystycznych Gruzji oraz Eni - przesympatyczną studentkę z dalekiej Albanii. Czas spędzony z wolontariuszami pełen był niezwykłych  atrakcji. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tradycyjnego tańca albańskiego, poznać zwyczaje ślubne Gruzinów, odkryć fakty związane z burzliwymi dziejami dążenia do niepodległości Albanii oraz rozwijać umiejętność współpracy przy wykonywaniu zadań plastycznych: barwnych plakatów prezentujących uroki Polski oraz krajów pochodzenia naszych gości. Była to także świetna okazja do utrwalania umiejętności komunikacji w języku angielskim, w którym prowadzone były zajęcia projektowe. To były niezapomniane chwile!   Społeczność szkolna dziękuje Pani Wójt Gminy Jabłonna za finansowe wsparcie organizacji projektu.

  Weronika Czerniak

  AIESEC w naszym gimnazjum - Obrazek 1

   

 • „GRAJ Z RODZINĄ”

        15 maja 2016 roku na terenie Zespołu Szkół w Piotrkowie odbyło się podsumowanie gimnazjalnego projektu „Akademia Młodego Lidera dla Społeczności Lokalnej” współfinansowanego przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej ARTOS, Urząd Gminy w Jabłonnie i inne dobroduszne osoby prywatne i instytucje.

  „GRAJ Z RODZINĄ” - Obrazek 1 „GRAJ Z RODZINĄ” - Obrazek 2 

       Uczniowie klasy drugiej Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie wraz z opiekunami: p. Beatą Marciniak,  p. Elżbietą Pasieczną i p. Beatą Wilkołazką zorganizowali festyn „Graj z rodziną”, po to aby uczcić święto Matki, Ojca i dzień Dziecka. W przygotowanej przez nas imprezie można było wziąć udział w  wielu atrakcjach takich jak: zawody i konkurencje sportowe, gry i zabawy dla dzieci. Największą atrakcją okazała się loteria fantowa, w której można było wygrać bardzo dużo interesujących naród, tj.: piłki, pendrive, kubki termiczne, słodycze, ciekawe książki oraz wiele innych rzeczy. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której można było zakupić najróżniejsze ciasta upieczone przez naszych ukochanych rodziców i nauczycieli oraz wypić kawę. Wszystkie wypieki były pyszne i bardzo przypadły do gustu naszym gościom. Imprezę rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez nas i naszych młodszych kolegów z klas pierwszych, a zakończyła się fajerwerkami i dyskoteką. Podczas trwającego festynu każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

  Organizatorzy - klasa II z opiekunami

  Iza Zaborek

 • I Tygrys Ortografii wybrany!

       Dnia 16 maja 2016r. w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie odbyła się I Edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego przesłaniem jest myśl H. Poświatowskiej "Oswajanie słów jest trudniejsze niż oswajanie tygrysów".

  I Tygrys Ortografii wybrany! - Obrazek 1

  Finaliści:

  1. Katarzyna Zaborek - klasa IIIa (GP Piotrków)

  2. Zuzanna Skwarzyńska - klasa IIIa (GP Piotrków)

  3. Gabriela Szafranek - klasa IIa (GP Jabłonna)

  GRATULUJEMY!

  Konkurs zorganizowała p. Jolanta Korbaś we współpracy z p.Edytą Bork.

   

 • ZAPRASZAMY NA FESTYN

  ZAPRASZAMY NA FESTYN - Obrazek 1

 • Zaproszenie

       Znalezione obrazy dla zapytania tygrys obrazy Zapraszamy Gimnazjalistów i Ich Nauczycieli do udziału w I Edycji Konkursu Ortograficznego, który  objęła patronatem Pani Wójt Magdalena Sałek. Zwycięzca otrzyma tytuł „Tygrysa Ortografii Gminy Jabłonna”.

       Jednocześnie informujemy, że I i II etap odbywa się w dniach – 09.05.2016r., 11.05.2016r. – w placówkach macierzystych. Etap finałowy przeprowadzony zostanie 16.05.2016r. o godz. 9.00 w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie.

        Gorąco zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zabawie ortograficznej, której mottem jest myśl: „Oswajanie słów jest trudniejsze niż oswajanie tygrysów”. Na laureatów czekają nagrody.

  Organizatorzy 

 • Zawody w piłkę nożną

       Znalezione obrazy dla zapytania piłka nożna13 kwietnia 2016 roku na orliku w Piotrkowie odbyły się gminne zawody w piłkę nożną dziewcząt i chłopców. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z gimnazjów w Piotrkowie i Jabłonnie. Po zaciętej i wyrównanej walce, dziewczęca drużyna z Piotrkowa okazała się zwycięska, wygrywając mecz z wynikiem 2:0 i tym samym przechodząc do dalszego etapu. Niestety, nasi chłopcy przegrali mecz z wynikiem 2:3. Tym samym do następnego etapu przeszła drużyna z Jabłonny.

       Zaledwie tydzień po wydarzeniu, 21 kwietnia miały miejsce eliminacje powiatowe w piłkę nożną dziewcząt. Zawody odbyły się na orliku w Niedrzwicy Dużej. W starciu wzięły udział 4 drużyny: reprezentacja z Mętowa, Niedrzwicy Dużej, Bystrzycy Starej i nasza drużyna z Piotrkowa. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Turniej miał na celu wyłonić jeden zespół, który przejdzie do dalszego etapu rozgrywek. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie 3 rozegrane mecze.

       Dziewczyny będą reprezentować Piotrków podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 25 kwietnia w Wysokiem. Trzymamy kciuki i gratulujemy obecnych osiągnięć!

  Skład dziewcząt: Małgorzata Klimek, Żaneta Drwal, Izabela Niedźwiedź, Julia Tyburczyk, Klaudia Klimek, Katarzyna Zaborek, Aleksandra Burzak, Julia Kowalczyk, Milena Grzegorczyk, Katarzyna Rapa, Klaudia Mazurek.

 • Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie

        Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie - Obrazek 1

       23 marca, gdy w przyrodzie zagościła już najpiękniejsza pora roku, postanowiliśmy godnie ją powitać również u nas. Humor, sport i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. W tym dniu zaprosiliśmy gości – uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Skrzynicach i Zespołu Szkół w Piotrkowie, aby poznali budynek naszej szkoły i poczuli radosną wiosenną atmosferę. Otworzyliśmy kawiarenkę, która cieszyła się dużym powodzeniem, a zaciętą rywalizację sportową o Puchar Dyrektora Szkoły zwyciężyła klasa 3b.

 • Konkurs przyrodniczy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

        W dniu 18 marca 2016 roku w auli Politechniki Lubelskiej odbył się finał wojewódzki XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie naszego gimnazjum tradycyjnie już znaleźli się w gronie 15 zespołów reprezentując Krzczonowski Park Krajobrazowy.

         Zespół uczennic w składzie: Dominika Grzegorczyk, Aleksandra Gąbka, Julia Kowalczyk i Julia Tyburczyk rozwiązał zadania tekstowe dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz wiedzy o parkach krajobrazowych Lubelszczyzny. Dziewczęta wykazały się również umiejętnością rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt. Po konkursie miały okazję zwiedzić Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. W oranżerii ogrodu podziwiały rośliny tropikalne, a na rabatach pierwsze zwiastuny wiosny – kwitnące rośliny z różnych regionów naszego kraju. Nasze gimnazjalistki z chęcią pogłębiały wiedzę o przyrodzie Lubelszczyzny i liczą na godnych następców w kolejnych konkursach.

 • Marcowe zmagania językowe

     Marcowe zmagania językowe - Obrazek 1

      Miesiąc marzec upłynął uczniom naszej szkoły na intensywnych przygotowaniach i emocjonujących zmaganiach w konkursach z języka angielskiego. Pierwszym z nich, do którego przystąpiło czworo gimnazjalistów z GP w Piotrkowie (Mateusz Chaciewicz (IIIa), Dominika Skalska (IIIb), Julia Tyburczyk (IIIb) oraz Klaudia Żłobicka (Ia)) był konkurs organizowany przez UMCS i bibliotekę brytyjską British Council. Tematem przewodnim konkursu była kultura i historia krajów angielskiego obszaru językowego. Eliminacje okręgowe poprzedziły trzymiesięczne przygotowania do konkursu, w trakcie których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę, zapoznając się z ważnymi dla historii Wielkiej Brytanii postaciami i ich osiągnięciami, poznając kulturowe ciekawostki i tradycje wyróżniające mieszkańców Wysp Brytyjskich oraz opracowując prezentację komputerową, w której zawarli najważniejsze zagadnienia przydatne podczas rozwiązywania konkursowych zadań. Była to świetna okazja nie tylko do poznania tajemnic brytyjskiej rodziny królewskiej, ale też do rozwinięcia niezwykle przydatnej w życiu społecznym i zawodowym umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie pracowali na sukces jako drużyna- każdy z nich miał za zadanie wykazać się dogłębną znajomością tematu i wspomóc pozostałych członków zespołu podczas zmagań okręgowych, które odbyły się 18.03.2016. w XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie.
   

  W tym samym czasie do konkursowych zmagań językowych w kulturoznawczym konkursie zorganizowanym w ZS im.A. Kwiatkowskiego w Bychawie przystąpiły uczennice kl.IIIb : Dominika Migryt i Daria Bereza. Dziewczęta dzielnie rozwiązywały dwuetapowy test pełen leksykalno-gramatycznych zawiłości językowych. Musiały także poradzić sobie z rozumieniem tekstu pisanego (fragmenty uproszczonych lektur w j.angielskim) oraz wykazać się znajomością ciekawostek kulturowych, charakterystycznych dla angielskojęzycznych krajów. 

  Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swą aktywność i ogrom pracy, jaką włożyli w jak najlepsze przygotowanie się do konkursowej rywalizacji. 

   

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap gminny

      4 marca 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie odbyły się eliminacje gminne do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap gminny - Obrazek 1

      Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.W rozgrywkach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjum.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań.

  W kategorii gimnazjum  uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca - 1. miejsce - Julia Tyburczyk z klasy IIIb, 2. miejsce - Szymon Piskorek z klasy II, Aleksandra Gąbka (IIIb) uplasowała się na 4. miejscu. Gminę Jabłonna na etapie powiatowym będzie reprezentowała Julia Tyburczyk. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Julce życzymy powodzenia.

    

   

 • Wir drehen einen Clip

      W dniu 15.02.2016r. w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie odbyło się nagranie clipa do konkursu ,,DaF- Kenner drehen einen Clip". Konkurs polegał na zaśpiewaniu w języku niemieckim jednej z piosenek umieszczonych na liście konkursowej i nakręcenia do niej clipa. W konkursie wzięły udział trzy uczennice naszego  Gimnazjum: Klaudia Gustaw i Klaudia Mazurek z klasy II oraz  Małgorzata Klimek z klasy IIIa. Uczestniczki konkursu zaśpiewały piosenkę:,,Ich habe Hunger". Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i życzymy powodzenia.

 • Podsumowanie projektów edukacyjnych

       W dniu 11.02.2016 w naszej szkole odbyła się prezentacja wyników pracy uczniów nad edukacyjnym projektem gimnazjalnym, realizowanym co roku w klasie II. Pierwsza z grup projektowych przedstawiła zebranym uczniom i nauczycielom pełną tajemnic historię brytyjskiej rodziny Windsorów. Wykonana ręcznie praca plastyczna- drzewo genealogiczne królewskiego rodu oraz zabawne scenki teatralne, którymi przeplatana była prezentacja multimedialna, ułatwiły słuchaczom zapamiętanie informacji o interesujących, nieznanych dotąd faktach z biografii tej najbardziej popularnej w świecie rodziny królewski

  Podsumowanie projektów edukacyjnych - Obrazek 1 Podsumowanie projektów edukacyjnych - Obrazek 2

       Druga grupa skupiła się na przedstawieniu zagrożeń wynikających z poddania się zgubnemu nałogowi tytoniowemu. Barwny plakat i przygotowany przez grupę edukacyjny filmik uzmysłowiły słuchaczom, jak niebezpieczne jest palenie papierosów i jakie konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą zgoda na wchłanianie do organizmu substancji smolistych. Uczniowie włożyli w swoje prezentacje wiele wysiłku, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

  Weronika Czerniak

 • II miejsce Kuby w konkursie informatycznym "ITHubal"

      11 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odbyła się druga edycja konkursu wiedzy informatycznej „IT HUBAL”. Konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej.

  Drugie miejsce zajął uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum - Jakub Burzak. Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Gratulujemy! 

  II miejsce Kuby w konkursie informatycznym "ITHubal" - Obrazek 1

   

   

 • Jak pracowaliśmy w I semestrze?

  W dniu 21.01.2016 Rada Pedagogiczna dokonała klasyfikacji 96 uczniów naszego gimnazjum za I semestr 2015/2016.


  Uczniowie wyróżnieni w I semestrze 2015/2016:

  klasa IIIa   

  Katarzyna Zaborek  5,07 

  Julia Kowalczyk   5,0                         

  Małgorzata Klimek  4,6

  Zuzanna Skwarzyńska  4,53                

  klasa IIIb

  Julia Tyburczyk     4,93

  Dominika Grzegorczyk  4,8

  Aleksandra Gąbka  4,6

  Julia Kryk     4,53

  Julia Magdziak    4,5

  Klasa II

  Izabela Zaborek  5,06

  Szymon Piskorek  4,93

  Katarzyna Rapa  4,73

  Klaudia Mazurek   4,53

  Klasa Ia                                                             

  Katarzyna Sulowska  4,64                           

  Klaudia Żłobicka  4,42                                 

  Jakub  Pawelec  4,42 

  klasa Ib          

  Aleksandra  Kalicka  4,36

  Mateusz Rusek      4,2

  ,Martyna Mroczek    4,0


  Uczniowie  ze 100%  frekwencją:

  Aleksandra Nowak

  Anna Siczek

  Julia Tyburczyk

  Julia Kowalczyk

  Anna Graboś

  Żaneta  Gutek

  Klaudia Dąbek

  Karol Chmiel

  Jakub szyszka

  Amelia Grzegorczyk

  Aleksandra Kalicka

  Mateusz Rusek

  Damian Skałecki

  Wszystkim wyróżnionym gratuluję.

  S.Kozłowska

  ŚREDNIA OCEN

  Lp.

  klasa

  Średnia ocen

  miejsce

  1

  III b

  3,74

  1

  2

  III a

  3,55

  2

  3

  Ia

  3,37

  3

  4

  II

  3,3

  4

  5

  Ib

  3,2

  5

   

  ŚREDNIA  FREKWENCJA

  Lp.

  klasa

  Średnia frekwencja %

  miejsce

  1

  III b

  95,2

  1

  2

  II

  93,2

  2

  3

  Ib

  93,1

  3

  4

  Ia

  91,86

  4

  5

  III a

  89,09

  5

   

   

 •       W DNIU 17 LUTEGO (ŚRODA) 2016 r.

              w godz. od 12:00 do 18:00

  na terenie Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie odbędzie się rejestracja dawców szpiku kostnego.                                      

  Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek między 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg oraz nie ma dużej nadwagi.

  Rejestracja to:

  Samodzielne pobranie pod nadzorem osoby upoważnionej przez fundację DKMS wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego.

 • „Wędrówka po krajach angielskiego obszaru językowego”

         Dnia 3 lutego 2016 roku troje uczniów: Skalska Dominika (IIIb), Tyburczyk Julia (IIIb) oraz Chaciewicz Mateusz (IIIa) wzięło udział w  szkolnych eliminacjach konkursu z języka angielskiego „Wędrówka po krajach angielskiego obszaru językowego”, organizowanego w ramach 25-lecia istnienia Centrum Brytyjskiego UMCS w Lublinie. Uczniowie rozwiązywali zespołowo test zawierający pytania związane z kulturą i historią obszarów angielskojęzycznych.

  Eliminacje szkolne poprzedziły trzymiesięczne przygotowania do konkursu, w trakcie których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę, zapoznając się z ważnymi dla historii Wielkiej Brytanii postaciami i ich osiągnięciami, poznając kulturowe ciekawostki i tradycje wyróżniające mieszkańców Wysp Brytyjskich oraz opracowując prezentację komputerową, w której zawarli najważniejsze zagadnienia przydatne podczas rozwiązywania konkursowych zadań.

  Drużyna trzecioklasistów otrzymała 35/40 punktów podczas szkolnych eliminacji. Uczniowie czekają teraz na decyzję głównej komisji konkursowej, którą poznają już 12 lutego. Trzymamy kciuki za przejście drużyny do okręgowego etapu konkursu!


  Gratulujemy drużynie - przeszła do etapu okręgowego!

 • Betlejemska nowina

  Betlejemska nowina - Obrazek 1        Dnia 29 stycznia 2016 roku uczestnicy zajęć teatralnych z kl. III oraz uczniowie klas I przedstawili tradycyjne Jasełka, w których aniołowie podjęli walkę z diabłami, wąż kusił Ewę, ta kusiła Adama, pastuszkowie i królowie witali nowo narodzone Dzieciątko. A wszystkich prowadziła Gwiazda. Uboga sceneria, kolędy śpiewane a capella i prostota rymowanych kwestii zachwyciły widownię – uczniów i nauczycieli. Bożonarodzeniowy spektakl z morałem, że wciąż warto bardziej być niż mieć, przyjęto gromkimi brawami. 

 • Konkurs o Parkach Krajobrazowych

       15 stycznia 2016r. odbył się w Gimnazjum Publicznym w Piotrkowie III etap – parkowy konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięli w nim udział uczniowie naszego gimnazjum i Gimnazjum Publicznego w Siedliskach.

  Konkurs o Parkach Krajobrazowych - Obrazek 1 W jury zasiedli przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Lubelszczyzny z siedzibą w Janowie Lubelskim, którzy ufundowali nagrody dla uczestników.

  Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów o Krzczonowskim Parku Krajobrazowym i znajomość zagadnień ogólnych z zakresu biologii i geografii.

     Do następnego, wojewódzkiego etapu awansował zespół uczniów z naszego gimnazjum w składzie: Julia Kowalczyk, Julia Tyburczyk, Aleksandra Gąbka i Dominika Grzegorczyk.

 • Bal gimnazjalny

  Bal gimnazjalny - Obrazek 1     Dnia 9 stycznia 2016 r. w restauracji "Ola" w Jabłonnie odbył się bal gimnazjalny. Impreza rozpoczęła się odtańczeniem tradycyjnego poloneza, który w wykonaniu gimnazjalistów wypadł rewelacyjnie. Następnie głos zabrali trzecioklasiści, którzy zaprezentowali krótką część artystyczną. Uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym bawili się świetnie do późnych godzin wieczornych. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał p. Grzegorz Dudziak, dzięki któremu zabawa była przednia. Osobą, która uchwyciła na fotografii te wspaniałe chwile była absolwentka naszego gimnazjum - Sylwia Król. Ten bardzo udany bal gimnazjalny psuła jedynie świadomość gimnazjalistów, że ostatni raz bawią się w takim gronie.

                                 Uczennice klasy III - Katarzyna Zaborek

                                                               i Małgorzata Klimek

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Publiczne w Piotrkowie
  Piotrków I 105
  23-114 Jabłonna
  woj. lubelskie
 • (81) 561-35-01

Galeria zdjęć